1928 Yılında Kurulan Atatürk’ün Mirası Olan Okul 27 Yıl Sonra İlk Mezunlarını Verdi! Yeni Kayıt Tarihi de Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden hayata geçirilen Büyükdere Atatürk Fidanlığı’nda, tarihi bir mezuniyet yaşandı. Kasım 2023’te İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açılan Bahçıvanlık Okulu’nda 37 kursiyer, tamamen ücretsiz ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘Bahçıvanlık Eğitimi’ni başarıyla tamamladı.

37 KURSİYERDEN MEZUNİYET SEVİNCİ

Mart ayında başlayan ve 9 hafta süren eğitim programı, kursiyerlere İş Sağlığı ve Güvenliği, Peyzaj, Proje Okuma, Dış ve İç Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi ve Bakımı, Budama Teknikleri, Meyve ve Sebze Yetiştiriciliği, Sulama, Toprak ve Bitki Besleme, Zirai Mücadele, Üretim ve Çoğaltım Teknikleri, Çevre Koruma Bilinci gibi alanlarda eğitimler verdi.

İLK MEYVE BAHÇESİ VE FİDANLIĞI

Büyükdere Atatürk Fidanlığı, Türkiye’nin ilk meyve bahçesi ve fidanlığı özelliğini taşıyor. İstanbul’a kazandırılan bu alan, eğitim ve yeni bir mesire alanı olarak projelendirildi ve İstanbulluların hizmetine sunuldu.

YENİ DÖNEM KAYITLARI EYLÜL’DE

Kentsel Ekolojik Sistemler Şube Müdürü İbrahim Dedeoğlu, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, eğitimlerin büyük önem taşıdığını vurgulayarak katılan kursiyerlere teşekkür etti. Yeni dönem kayıtlarının Eylül ayında başlayacağını belirten Dedeoğlu, Bahçıvanlık Okulu’nun İstanbullulara faydalı eğitimler sunmaya devam edeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x